Eco-Palnik seria VIP

Pierwszy, bezobsługowy i całkowicie samoczyszczący się palnik na pellet nowej generacji ze stalowym paleniskiem i ruchomym rusztem – do kotłów CO i procesów technologicznych, dedykowany do spalania pelletów przemysłowych i agro-pelletów.

W modelu VIP zastosowano innowacyjne systemy:

CCS – Complete Combustion System – system pełnego spalania – z systemem dystrybucji powietrza i dopalania gazów.
TCS – Total Cleaning System – system całkowitego czyszczenia – urządzenie czyści się systematycznie w czasie pracy i całkowicie na koniec cyklu palenia.
ERS – Easy Review System – system łatwej rewizji – łatwy sposób kontroli stanu rusztu bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli
i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.
ASS – Automatic Security System – system bezpieczeństwa na drodze podawania paliwa – automatyczna klapa przeciwpożarowa nie wymagająca regulacji – to nowatorskie rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

vip male Eco Palnik seria VIP

Główną zaletą całej serii VIP jest ulepszony sposób automatycznego czyszczenia palnika.
Palniki wyposażone są w zespół ruchomego rusztu, który wykonując ruchy posuwisto-zwrotne w zaprogramowanych interwałach czasowych, pozwala na utrzymanie niezmiennych warunków spalania w czasie całej pracy.
Pozwoliło to na praktyczną bezobsługowość urządzenia sięgającą nawet kilku miesięcy, w zależności od jakości stosowanego paliwa.

Konstrukcja palnika, z wyjmowanym zespołem ruchomego rusztu w postaci szuflady, pozwala na pełną dowolność zabudowy palnika -zarówno w drzwiczkach kotła jak i w korpusie pieca.
Palnik pozwala na spalanie wszystkich rodzajów sypkiej i granulowanej biomasy niezależnie od jej jakości, w tym pellet przemysłowy i pellet ze słomy.

Dla producentów kotłów jako urządzenie przeznaczone do zabudowy, palnik dostępny jest w trzech wersjach konstrukcyjnych. Podstawowa wersja urządzenia z wentylatorem umieszczonym pod palnikiem, dostępna jest również z wentylatorem umieszczonym na górze oraz wentylatorem zintegrowanym z dołu.
Dla klientów indywidualnych, którzy chcą zmodernizować kotły, przewidzieliśmy dwie wersje kolorystyczne do wyboru– szarą lub pomarańczową z wentylatorem zintegrowanym.

Zalety palnika:

  • Palnik spala pellety drzewne wszystkich klas, w tym trudne pellety agro
  • Ruszt w postaci szuflady, co ułatwia czyszczenie urządzenia
  • Palnik wykonany z najwyższej jakości materiałów – stali żaroodpornych, kwasoodpornych i nierdzewnych
  • Pełna automatyka: rozpalania, palenia, wygaszania, czuwania
  • Modulacja mocy palnika pozwalająca na oszczędne wykorzystanie pelletu
  • Kompaktowa konstrukcja i gabaryty umożliwiające montaż w większości kotłów na paliwa stałe
  • Wysoka sprawność – ok. 94%
  • Niski pobór energii elektrycznej – około 20W w czasie pracy
  • Ekologiczny, niska emisja spalin – na poziomie palników gazowych i olejowych
  • Współpraca z termostatem pokojowym, którym kontroluje się godziny grzania ciepłej wody i temperaturę pomieszczeń
  • Samoczynne wyłączanie i włączanie palnika przy zaniku energii elektrycznej
  • Wysokie bezpieczeństwo: innowacyjna i niezawodna klapa ppoż., która zabezpiecza przed cofaniem płomienia, czujniki temperatury, zabezpieczenie przez przegrzaniem kotła w przypadku zaniku zasilania
  • Gwarancja: 2 lata
[bsf-info-box icon=”Defaults-file-pdf-o” icon_size=”32″ title=”Karta wymiarów – Palnik VIP – Wentylator zintegrowany” read_more=”box” link=”url:http%3A%2F%2Fmarkom-it.pl%2Ffokus-kotly%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FEcopalnik_karta_wymiarow_palnik_VIP_wentylator_zinegrowany.pdf||target:%20_blank”][/bsf-info-box]