Fokus Premium-Uni

Kocioł do spalania węgla typu eko-groszek, groszek, miał węglowy. Przeznaczony do wodnych instalacji c.o. systemu otwartego. Wymiennik ciepła wykonany jest ze stali atestowanej o grubości 6-10 mm. Posiada cztery kanały konwekcyjne, w tym jeden wiszący oraz dodatkowe palenisko (stały ruszt wodny).

fokus premium uni Fokus Premium Uni

Zalety kotła:

  • kocioł wykonany z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 6 do 10mm(atest 3.1)
  • kocioł górno-kanałowy, posiadający 4 kanały konwekcyjne, w tym jeden wiszący, gięte na okrągło, co powoduje łatwe oczyszczanie z sadzy, minimalizuje opory przepływu spalin oraz ogranicza ilość spawów
  • urządzenie odznacza się wysoką sprawnością, sięgającą 82%, co w połączeniu z niską emisją spalin sprawia, że jest przyjazny dla środowiska oraz bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ posiada czujnik termostatyczny, zapobiegający przegrzaniu się kotła.
  • automatyczny podajnik sprawia, iż kocioł jest praktycznie bezobsługowy: obsługa ogranicza się do uzupełniania paliwa co 3-7 dni oraz systematycznego usuwania popiołu.
  • dbałość o wysoką jakość wykończenia zarówno wnętrza kotła(korpus kotła malowany dwukrotnie antykorozyjną farbą podkładową i nawierzchniową), jak i powłoki zewnętrznej, malowanej proszkowo. Konstrukcja drzwiczek pozwala na regulację po stronie zawiasów i po stronie klamki.
  • aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania, drzwiczki wypełnione są wełną mineralną, a dodatkowo ich wewnętrzna strona jest osłonięta płytą ceramiczną
  • posiada powiększoną dodatkową komorę do spalania z rusztem wodnym przeznaczoną do spalania drewna, węgla oraz makulatury w sytuacjach awaryjnych, jak również podczas pracy palnika. Stała praca kotła na ruszcie dodatkowym możliwa tylko przy wyłączonym palniku.
  • kocioł jest dostępny standardowo w rozmiarach od 19 do 38 kW, opcjonalnie może być przystosowany do układu zamkniętego
  • zbiornik na paliwo jest malowany proszkowo i ma pojemność 150 kg, -dodatkowo może być wyposażony w system osuszania, który zapobiega szybkiej korozji wnętrza zbiornika poprzez wyrzucanie gazów siarkowych, wytwarzanych w procesie spalania. System ten nie powoduje osuszania mokrego opału.
  • kocioł standardowo jest wyposażony w żeliwne elementy: palnik, podajnik oraz żmijkę z przeciwzwojem o podwyższonej wytrzymałości – żeliwo sferoidalne
  • gwarancją pięcioletnią objęty jest wymiennik ciepła w kotle, na pozostałe elementy obowiązuje dwuletnia gwarancja
  • zastosowany palnik pozwala na spalanie eko groszku, groszku oraz miału, mieszanka w stosunku 1:1 pelet ; owies
  • za właściwą pracę kotła odpowiada mikroprocesorowy sterownik IRYD z algorytmem PID

Paliwa podstawowe:

Groszek

groszek 120x120 Fokus Premium Uni

Ekogroszek

sklady polskiego wegla jedrzej tritt wegiel eko groszek wegiel 120x120 Fokus Premium Uni

Miał węglowy

miał weglowy 120x120 Fokus Premium Uni

Drewno

1690362 drewno 657 323 120x120 Fokus Premium Uni

Dostępne podajniki:

Podajnik żeliwny uniwersalny (19 – 75 kW)

Automatyczny podajnik paliwa stałego pozwala na spalanie Eko-groszku , miału oraz innych paliw stałych. Na konstrukcję składa się palnik wykonany z żeliwa sferoidalnego, co przyczynia się do wydłużenia jego żywotności, natomiast jego prosta konstrukcja czyni go urządzeniem niezawodnym. Pozostała część palnika jest wykonana ze stali. Wyposażenie palnika w motoreduktor Ewmar-Ness gwarantuje długoletnią i niezawodną pracę. Zastosowane rozwiązanie układu podawania umożliwia łatwą adaptacje palników do kotłów , które pracowały z innymi układami nawęglania. W skład zestawu wchodzi: – podajnik ślimakowy ( stalowy) wraz ze ślimakiem( stalowym) – palnik rynnowy ( żeliwny) – motoreduktor ( Ewmar – Ness) – przewód zasilający do motoreduktora

pzeluniw19 75 2 700x300 Fokus Premium Uni
Dane technicznej.m.Wyszczególnienie
Typ kotła1519253038
Znamionowa moc cieplnakW1519253038
Powierzchnia grzewcza kotłam21,72,02,53,03,8
Powierzchnia budynku ogrzewanego*m2do 240do 160do 220do 260do 320
Poj. zbiornika paliwakg150150150150150
Wysokość kominam6 – 87 – 98 – 10
Przekrój kominaø130160
Temp. wody na zasilaniuoCmin. 55, max. 90
Sprawność kotła%do 82%
Szerokość kotłamm505545545595645
Szerokość całkowita z podajnikiemmm11001135115011751200
Wysokość kotłamm15001550155015501550
Głębokość kotłamm570600660700760
Wymagany ciąg spalinoPa15 – 30
Dopuszczalne ciśnienie roboczeoMPa0,15
Średnica zasilania (x2) i powrotu (x2)1,25
Wymiary czopuchaø130160
Rodzaj podajnikaøpodajnik żeliwny
Wylot spalingóratył

* powierzchnia grzewcza maksymalna, wymiary zewnętrzne budynku i standardowa wysokość kondygnacji (+/- 2,5m)

Sterownik Titanic (Podstawowy)

Titanic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator ten ma możliwość sterowania pogodowego. Po podłączeniu dodatkowego czujnika temperatury zewnętrznej regulator wylicza nastawę kotła według krzywej grzewczej ustalonej przez użytkownika. Dodatkowo regulator Titanic obsługuje zdalne sterowanie – PILOTA lub termostat pokojowy, aby zwiększyć komfort użytkowania sterownika jest możliwość stabilizowania temperatury w pomieszczeniu po przez zastosowanie tych dodatkowych urządzeń.

titanic Fokus Premium Uni
tytanik cechy Fokus Premium Uni

Sterownik Iryd rtz Pid (Opcjonalny)

IRYD RTZ Pid Fuzzy Logic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.

Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który po określeniu przez użytkownika maksymalnej i minimalnej mocy kotła potrafi w sposób płynny dobierać odpowiednie dawki opału w zależności od  obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału. Ponadto wersja ta wyposażona jest w dodatkowy algorytm pid wpływający na temperaturę spalin regulujący moc kotła tak aby wartość temperatury spalin nie przekraczała maksymalnej zadanej przez użytkownika. Te nowoczesne algorytmy sterowania pozwalają zaoszczędzić na ilości spalanego opału, a co za tym idzie ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne.

iryd Fokus Premium Uni
irydPID Fokus Premium Uni