RetKlaster 25 PREMIUM

Kocioł RetKlaster 25 PREMIUM stanowi bardzo dojrzałą i interesującą propozycję dla szerokiego grona odbiorców, w tym szczególnie wymagających klientów ceniących sobie proekologiczny charakter kotła połączony z jego wysoką sprawnością, i funkcjonalnością. Kocioł obok wielu walorów technicznych cechuje się dopracowanymi rozwiązaniami ergonomicznymi oraz indywidualnym i funkcjonalnym wzornictwem. Kocioł zawiera oryginalne rozwiązania techniczne i jest przedmiotem zgłoszenia patentowego. Design kotła cechuje czysta forma, prosta ergonomia i szlachetna linia wzornicza. Design kotła posiada cechy nowatorskie, oryginalne i jest przedmiotem zgłoszenia wzoru przemysłowego.

Zalety kotła:

  • wysoka sięgająca 93% sprawność
  • zdolność spalania wielu paliw począwszy od granulowanych biopaliw poprzez węgiel brunatny, węgiel kamienny (tzw, eko-groszek) skończywszy na miale z zachowaniem ponad 90 % sprawności kotła
  • bardzo niska emisja substancji szkodliwych w tym pyłu na poziomie poniżej 50 mg/Nm3, CO poniżej 400 mg/Nm3 oraz N0x na poziomie poniżej 400 mg/Nm3
RetKlaster 25 PREMIUM 500x500 RetKlaster 25 PREMIUM

Zalety kotła:

    • wysoka sięgająca 93% sprawność
    • zdolność spalania wielu paliw począwszy od granulowanych biopaliw poprzez węgiel brunatny, węgiel kamienny (tzw, eko-groszek) skończywszy na miale z zachowaniem ponad 90 % sprawności kotła
    • bardzo niska emisja substancji szkodliwych w tym pyłu na poziomie poniżej 50 mg/Nm3, CO poniżej 400 mg/Nm3 oraz N0x na poziomie poniżej 400 mg/Nm3

Innowacyjne rozwiązania:

    • odpylacz ze złożem ziarnistym
    • podgrzew powietrza podawanego do spalania
    • nowej generacji palenisko retortowe umożliwiające spalanie miału
    • wentylator wyciągowy spalin
    • nowy system i algorytm sterowania procesem spalania
    • automatyczny rozruch kotła (opcjonalnie)
    • automatyczne dostosowanie siły ciągu do warunków eksploatacyjnych kotła i ciągu kominowego
    • sygnalizację minimalnego poziomu paliwa w zasobniku lub maksymalnego napełnienia zasobnika

    Paliwa podstawowe:

    Groszek

    groszek 120x120 RetKlaster 25 PREMIUM

    Ekogroszek

    sklady polskiego wegla jedrzej tritt wegiel eko groszek wegiel 120x120 RetKlaster 25 PREMIUM

    Pellet

    pellet 120x120 RetKlaster 25 PREMIUM

    Pestki owoców

    pestki z jablka 120x120 RetKlaster 25 PREMIUM

    Dostępne palniki:

    Podajnik żeliwny uniwersalny (19 – 75 kW)

    Automatyczny podajnik paliwa stałego pozwala na spalanie Eko-groszku , miału oraz innych paliw stałych. Na konstrukcję składa się palnik wykonany z żeliwa sferoidalnego, co przyczynia się do wydłużenia jego żywotności, natomiast jego prosta konstrukcja czyni go urządzeniem niezawodnym. Pozostała część palnika jest wykonana ze stali. Wyposażenie palnika w motoreduktor Ewmar-Ness gwarantuje długoletnią i niezawodną pracę. Zastosowane rozwiązanie układu podawania umożliwia łatwą adaptacje palników do kotłów , które pracowały z innymi układami nawęglania. W skład zestawu wchodzi: – podajnik ślimakowy ( stalowy) wraz ze ślimakiem( stalowym) – palnik rynnowy ( żeliwny) – motoreduktor ( Ewmar – Ness) – przewód zasilający do motoreduktora

    pzeluniw19 75 2 700x300 RetKlaster 25 PREMIUM

    Podajnik okrągły eko-groszek

    Podajnik ślimakowy służący do podawania paliwa stałego za pomocą ślimaka , umieszczonego wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkownika. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję , co daje użytkownikowi dłuższą żywotność. Ma to ogromne znaczenie przy użytkowaniu miału, który nie występuje w stanie suchym ( węgiel zawiera siarkę , która z wilgocią zwiększa korozję). Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą , co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżania paliwa w palenisku mocno się nagrzewa. W skład zestawu wchodzi: – podajnik ślimakowy ( żeliwny) wraz ze ślimakiem( żeliwnym) – motoreduktor ( Ewmar – Ness) – przewód zasilający do motoreduktora Paliwem zasadniczym jest węgiel ( eko- groszek , groszek) w granulacji 5-32 mm. Paliwa alternatywne: w granulacji 5-32 mm : pellet , zrębki , miał węglowy

    palokrekogr 1 700x310 RetKlaster 25 PREMIUM
    Dane technicznej.m.Wyszczególnienie
    Typ kotła15202530
    Znamionowa moc cieplnakW15202530
    Powierzchnia grzewcza kotłam21,82,42,83,2
    Powierzchnia budynku ogrzewanego*m2150200250300
    Poj. zbiornika paliwakg150150150200
    Wysokość kominam7-97-97-97-9
    Przekrój kominaø160180180180
    Temp. wody na zasilaniuoCmin. 55, max. 90
    Sprawność kotłao%do 93%
    Szerokość kotłamm510550600650
    Szerokość całkowita z podajnikiemmm1710175018001850
    Wysokość kotłamm1573157315731573
    Głębokość kotłamm570570600720
    Wymagany ciąg spalinoPa15 – 30
    Dopuszczalne ciśnienie roboczeoMPa0,15
    Średnica zasilania (x2) i powrotu (x2)1,25
    Wymiary czopuchaø130130160160
    Rodzaj podajnikaøpodajnik okrągły eko-groszek, podajnik żeliwny
    Wylot spalintyłtyłtyłtył

    * powierzchnia grzewcza maksymalna, wymiary zewnętrzne budynku i standardowa wysokość kondygnacji (+/- 2,5m)

    Sterownik IRYD RTZ PID

    IRYD RTZ Pid Fuzzy Logic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.

    Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który po określeniu przez użytkownika maksymalnej i minimalnej mocy kotła potrafi w sposób płynny dobierać odpowiednie dawki opału w zależności od obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału. Ponadto wersja ta wyposażona jest w dodatkowy algorytm pid wpływający na temperaturę spalin regulujący moc kotła tak aby wartość temperatury spalin nie przekraczała maksymalnej zadanej przez użytkownika. Te nowoczesne algorytmy sterowania pozwalają zaoszczędzić na ilości spalanego opału, a co za tym idzie ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne.

    iryd RetKlaster 25 PREMIUM
    irysrtz cechy RetKlaster 25 PREMIUM